Avoin luokka Nartut

(bitches, open class, Offene klasse Hündinnen)
ANTJE JATZAK, DE

  • AMIX CHEREMCHINA 25581/06 HYL 
  • DAMIRAZIN ILOINEN TUULIKELLO 14568/09 EH 
  • DAMIRAZIN KODIN ONNETAR 22133/10 H 
  • DARRENHOFF ONE OF JUU 31300/10 EH 
  • EMO’S RUUSA 40626/05 ERI 
  • GWENDY VOM GARTEN DER FREIHEIT 41926/05 ERI/4 SA 
  • HOFMACHER JANKA 11682/09 EH 
  • HOVARIAN SANNEKE 24040/09 HYL 
  • HUVIMETSÄN CARLENE 53633/05 POISSA 
  • HUVIMETSÄN DARLEENA 27233/08 HYL 
  • HUVIMETSÄN EBBA 40285/10 EH 
  • HUVIMETSÄN EUGEENIA 40283/10 HYL 
  • KAUNOTTAREN GRANADA 46787/06 ERI 
  • KIEFERHOF’S CHICK GINETTE 45965/09 EH 
  • MONZAHOVA BEERE 27864/05 ERI 
  • NUGADOGIN L’AMOUR 26594/09 ERI 
  • PIRRELINA DELIAH 12014/10 EH 
  • PUSZTAI PANDUR GRÉTA 20056/10 ERI 
  • REBEKKA 58863/07 ERI 
  • SKYWATCH'S MOONLIGHT MAGIC 17200/10 ERI 
  • SKYWATCH'S MY LOVE MIRACLE 17199/10 ERI 
  • SOFFAHOFFIN INLOVE 24387/06 ERI 
  • STEINROLLER MOLLA-MAJJA 21099/05 ERI/3 SA 
  • STEINROLLER PEPITHA 19172/09 ERI 
  • STEINROLLER PII 19178/09 ERI/1 SA 
  • STEINROLLER RAGNHILD 35083/10 EH 
  • STELMO’S FANTASY 22985/07 EH 
  • STELMO'S HARMONY 13230/09 H 
  • KVEDJA AUS VINKONA 58781/10 EH 
  • AMIX DINAR 38716/06 ERI 
  • DAMIRAZIN ILOINEN NAPATANSSIJA 14573/09 H
  • HOFMACHER JADE 11678/09 EH 
  • HOFMACHER JULE 11686/09 EH 
  • HOFMACHER KARA 19133/10 POISSA 
  • HUVIMETSÄN DRUSILLA 27230/08 EH 
  • MONZAHOVA CLEOPATRA 51069/06 EH 
  • NUGADOGIN HENGETÄR 19998/07 EH 
  • PIRRELINA DIANA DELIGHTFUL 12013/10 H 
  • SKYWATCH'S MYSTIC MOON 17197/10 EH 
  • STEINROLLER MATHILDA 21105/05 H 
  • STEINROLLER PETRONELLA 19175/09 ERI/2 SA 
  • STELMO'S IMELDA 28111/09 H 
  • STELMO’S JENGA 48092/10 POISSA 
  • STELMO’S JOLA 48094/10 EH 
  • STELMO’S JOLIE 48095/10 EH 
  • STELMO’S JUANITA 48093/10 EH 
  • TALLIVAHDIN FORSCHERIN 46474/10 HYL 
  • ANNINA 33308/10 H 
  • HOVARIAN THILDE 41083/10 ERI 
  • KAROONAN GILTHONIEL 12485/10 EH 
  • STELMO’S JINX 48090/10 EH 
  • STELMO’S JOSCA 48091/10 EH 
  • STEINROLLER OOGA 33630/08 EH 

Nuorten luokka Urokset

(dogs, intermediate class 15-24 months, zwischenklasse Rüden 15-24 mon.)
INES MIRBACH, Saksa

  • AMASTREYA HOF BECRUX55783/10EH 
  • BILOXIAN BAXIKURI55558/10EH
  • BILOXIAN BODAWAY55560/10H
  • BACCHUS VON DER HASEL35727/11ERI/3
  • HOFMACHER MACHO25487/11EH
  • KULTAHELMI BRANDO54164/10POISSA
  • FARAO SIDERIC MIKS24816/11ERI/1SA
  • ENIZ VON DER WASSERNIXE56353/11EH
  • DARRENHOFF POSEIDON52484/10ERI
  • ARRIBA AUS DEM OLDESLOER LAND43700/11ERI/4
  • CE’SAR UT’N DUVELSMOOR60351/10ERI/2SA
  • KULTAHELMI BANDERAS54161/10EH

Nuorten luokka Nartut

(bitches, intermediate class 15-24 months, zwischenklasse Hündinnen 15-24 mon.)
INES MIRBACH, Saksa

  • AMASTREYA HOF BIELA55782/10H 
  • BILOXIAN BIORY55561/10ERI/2SA
  • BILOXIAN BOGORANY55562/10ERI/3SA
  • HOFMACHER LIZZIE52180/10EH 
  • JEZIBABA’S MISS BANDORA49611/10H 
  • JEZIBABA’S MISS BAMBIR49610/10H 
  • JEZIBABA’S MISS BIS49613/10POISSA 
  • HOSTAN SEDEDAB28522/11EH 
  • WILLAHOF’S RUMBITA10765/11ERI/4 
  • HOFFEN-DAMMS ZMILLA54419/10EH 
  • HOFMACHER MILAN25494/11ERI/1SA
  • JEZIBABA’S MISS BARBITOS49609/10ERI 
  • KULTAHELMI BES54166/10H 
  • WARTTI SPURTTI DESTELLO56619/10EH 

Alakategoriat

  • Päänäyttely 2012 - Tulokset
  • Päänäyttely 2013 - Tulokset
    ROP SENITA CABALLERO 13886/10
    VSP HAYAKLAUSE INGRID 36038/11
         
    ROP-veteraani DAMIRAZIN YÖN VALTIATAR 19958/03
    VSP-veteraani AL-CAPONE VON RANZI'S RÄUBERN 15960/04
         
    5-7 kk ROP-pentu STELMO’S LAVINIA 19683/13
    5-7 kk VSP-pentu HOFMACHER QUENTIN 13827/13
    7-9kk VSP-pentu HOFMACHER PERLE 13823/13
    7-9kk ROP-pentu NUGADOGIN OFENDER 12788/13
         
    PU1 SENITA CABALLERO 13886/10
    PU2 STELMO'S GHOSTBUSTER 46263/07
    PU3 EL RUBIO VOM FLEISCHERECK RF3180214
    PU4 FARAO SIDERIC MIKS 24816/11
    SERT EL RUBIO VOM FLEISCHERECK RF3180214
    V-SERT FARAO SIDERIC MIKS 24816/11
         
    PN1 HAYAKLAUSE INGRID 36038/11
    PN2 STEINROLLER PIRRE-LINA 19174/09
    PN3 HOFMACHER INNIG 33351/08
    PN4 DAMIRAZIN YÖN VALTIATAR 19958/03
    SERT STEINROLLER PIRRE-LINA 19174/09
    V-SERT HUVIMETSÄN CELESTIINA 53636/05
  • Päänäyttely 2014 - Tulokset
    ROP HOFMACHER INNIG 33351/08
    VSP FARAO SIDERIC MIKS 24816/11
         
    ROP-veteraani HOFMACHER FARGO 46870/05
    VSP-veteraani STEINROLLER MOLLA-MAJJA 21099/05
         
    5-7 kk ROP-pentu MILAHOW NICKLAC 17244/14
    5-7 kk VSP-pentu PIRRELINA GOLDIE 19911/14
    7-9kk ROP-pentu HOFMARIEN JOY O'MINE 10588/14
    7-9kk VSP-pentu HOFMARIEN JOKING AROUND 10584/14
         
    PU1 FARAO SIDERIC MIKS 24816/11
    PU2 EL RUBIO VOM FLEISCHEREK RKF3180214
    PU3 SENITA CABALLERO 13886/10
    PU4 STEINROLLER ODD-LEIF 33627/08
    SERT FARAO SIDERIC MIKS 24816/11
    V-SERT STEINROLLER ODD-LEIF 33627/08
         
    PN1 HOFMACHER INNIG 33351/08
    PN2 HOVARIAN THILDE 41083/10
    PN3 STEINROLLER MOLLA-MAJJA 21099/05
    PN4 HOFMACHER MILAN 25494/11
    SERT HOVARIAN THILDE 41083/10
    V-SERT STEINROLLER ULLA-MAYA 36857/12
  • Päänäyttely 2015 - Tulokset

    Päänäyttely 2015 - Tulokset

    Vuoden 2015 päänäyttely pidettiin 26.7.2015 Tervakoskella. Tänä vuonna rotunsa parhaaksi valittiin avoimen luokan narttu Steinroller Pii ja vastakkaisen sukupuolen parhaaksi avoimen luokan uros Pirrelina Dexter.


    Steinroller Pii
    ROP Steinroller Pii
    kuva: Kathrina Helander

    Pirrelina Dexter
    VSP Pirrelina Dexter
    kuva: Mira Säe

     ROP VET Hova Bonde's Indiana Jones

     VSP VET Hofmarien Fine'n Foxy

    ROP-pentu 7-9 kk BIS 1 Hofmacher Rommel
    ROP-pentu 5-7 kk BIS 2 Hayaklause Major

    VSP-pentu 7-9 kk Hofmacher Rianna
    VSP-pentu 5-7 kk Hayaklause Maritza

    PN 1 Steinroller Pii
    PN 2 Steinroller Molla-Majja
    PN 3 Hofmarien Fine'n Foxy
    PN 4 Illinsaari Niitta
    SERT Soffahoffin Mistral
    V-SERT Steinroller Pirre-Lina

    PU 1 Pirrelina Dexter
    PU 2 Senita Caballero
    PU 3 Stelmo's Ghostbuster
    PU 4 Stelmos Legolas
    SERT Stelmo's Legolas
    V-SERT Steinroller Ynk

  • Päänäyttely 2016 - Tulokset

    PÄÄNÄYTTELY 2016 - TULOKSET

    Vuoden 2016 päänäyttely pidettiin 30.7.2016 Tervakoskella. Tänä vuonna rotunsa parhaaksi valittiin Hayaklause Inrigo ja vastakkaisen sukupuolen parhaaksi Steinroller Petronella.

    ROP Hayaklause Inrigo
    VSP Steinroller Petronella
    ROP VET Hofmacher Innig
    VSP VET Steinroller Odd-Leif
    BIS-pentu Tenguards Cee Vixen (ROP 7-9 kk)
    BIS-kasvattajaryhmä Gipstern
    BIS-jälkeläisryhmä Steinroller Odd-Leif

    PU1 Hayaklause Inrigo
    PU2 Hofmacher Macho
    PU3 Gipstern Ifender
    PU4 Steinroller Odd-Leif

    PN1 Steinroller Petronella
    PN2 Tammihovin Hildorien
    PN3 Telehoffens Amazing Kiera
    PN4 Nagy Narania's Anar

     

  • Päänäyttely 2017 - Tulokset

    PÄÄNÄYTTELY 2017 - TULOKSET

    Vuoden 2017 päänäyttely pidettiin 30.7.2017 Tervakoskella. Tänä vuonna rotunsa parhaaksi valittiin Pirrelina Dexter ja vastakkaisen sukupuolen parhaaksi Gipstern Jola.

    ROP Pirrelina Dexter
    VSP Gipstern Jola
    ROP VET Biloxian Alegasina
    VSP VET Lumen Gapo
    BIS-pentu Milahow Quebec
    BIS-kasvattajaryhmä 
    BIS-jälkeläisryhmä 

    PU1 Pirrelina Dexter
    PU2 El Rubio vom Fleischereck
    PU3 Flowhoffs Abumba
    PU4 Lumen Gapo

    PN1 Gipstern Jola
    PN2 Biloxian Alegasina
    PN3 Hofmarien I'm No Angel
    PN4 Uskihoff's Erica

    U SERT Chefka's Love Me Tender
    N SERT Gipstern Jola

    U V-SERT Pirrelina Ikaros
    N V-SERT Hofmarien I'm No Angel

    HHC w400